Uçan balonlarda büyük tehlike

Uçan balonlarda büyük tehlike

Yazar: Renk Süs ve Parti Malzemeleri Okunma Sayısı: 293 Yayınlanma Tarihi 10 Jul 2018 Yorum: 0

Birçok çocuğun vazgeçilmez eğlencelerinden birisi olan uçan balonlar tehlike saçıyor. Özellikle içi helyum yerine karpit ve lavabo açıcısı ile doldurulan balonlar birçok üzücü kazayı da beraberinde getiriyor.

Renk Süs ve Parti Malzemeleri olarak, sokaklarda satış yapan seyyar satıcıların bazılarının çocuklara sattıkları balonların karpit veya lavabo açıcısı ile doldurulduğunu belirterek, çocukların yanma tehlikesi ile karşı karşıya olduklarını belirtti. Renk Süs ve Parti Malzemeleri İşletmecisi ŞAHİN, "Helyum gazı ile doldurulan uçan balonların çocuklar için hiçbir zararı yok. Helyum gazı renksiz, kokusuz ve havadan hafif olduğu için balonu rahatlıkla uçurabiliyor. Anne ve babalar, çocuklarının sağlığı açısından uçan balonları güvenilir yerlerden alsınlar ve çocuklarına zarar vermesinler. İçinde helyum gazı olan balonlardan alsınlar. Sokak satıcılarının sattığı uçan balonlar, karpit veya lavabo açıcılar ile doldurulmuş ve tehlikelidir. Çocuklarımıza zarar verebilir ve yakabilir. Onun için anne ve babalar çocuklarının sağlığı için uçan balonları güvenilir yerden alsınlar" dedi.

Helyum gazı tüplerinin belgeli ve mühürlü olarak güvenli şekilde geldiğini söyleyen ŞAHİN, "Karpit veyalavabo açıcı ile doldurulan uçan balonları satan satıcıları defalarca zabıta ve sağlık kurumlarına şikayet ettim. Ama bir sonuç alamadım. Uçan balon patlaması yüzünden çocuklara zarar geldiğinde alınan önlemler bir işe yaramaz, şimdiden önlem almak gerekir" diye konuştu.

Yorumlar
Yorum Yap